Pensjonat Sztynort ***

pensjonat w Sztynorcie

Pensjonat Sztynort zlokalizowany jest w jednym z najbardziej znanych mazurskich przystani – w porcie Sztynort. Położonym jest on 25 km od Giżycka nad brzegiem niewielkiego jeziora przy Szlaku Wielkich Jezior. Obiekt powstał w budynkach będących niegdyś częścią zespołu pałacowo-parkowego rodziny Lehndorff. Pensjonat znajduje się w samym sercu Sztynortu. Z jednej strony otaczają go zabytkowe zabudowania XIX-wiecznego spichlerza, pałacowych stajni i park pałacowy. Z drugiej strony rozległe tereny zielone i infrastruktura żeglarska.

Na gości czekają tu dwie restauracje. W budynku Pensjonatu działa restauracja Mesa, a niecałe 100 metrów dalej restauracja Baba Pruska. Kuchnia serwowana w tych miejscach oparta jest na lokalnych, świeżych produktach – w karcie dominują ryby z mazurskich jezior. Na terenie przystani działa też foodtrack Prato do Dia z daniami kuchni portugalskiej. Ponadto w podziemiach pensjonatu znajduje się słynna na całą Polskę tawerna żeglarska Zęza. Jest ona idealnym miejscem na wieczorne spotkanie w klimatycznym wnętrzu.

Dzięki swojej lokalizacji i bliskości infrastruktury żeglarskiej Pensjonat Sztynort ten jest idealny do organizacji wyjazdów połączonych z aktywnością na świeżym powietrzu. W porcie dostępnych jest kilkaset miejsc postojowych. Nowy Sztynory dysponuje również dużą flotą najnowocześniejszych jachtów żaglowych, dających możliwość nocowania na pokładzie jednostek.

Ilość pokoi: 24
Ilość miejsc: 50
Sale konferencyjne: 1
Atrakcje na terenie hotelu: port, tawerna, koncerty, wypożyczalnia rowerów i sprzętu wodnego
Strona internetowa: https://sztynort.pl/