Motolotnią nad Mazurami

Lot motolotnią na Mazurami

Loty widokowe – spójrz na Mazury z góry

W trakcie naszych imprez dla firm proponujemy także niezapomnianą atrakcję powietrzną – loty motolotnią nad Mazurami. We współpracy z naszymi przyjaciółmi z Motolotnie Mazury oferujemy loty widokowe nad Krainą Tysiąca Jezior.

Motolotnie Mazury to idealny dodatek dla rejsów firmowych. Uczestnicy będą mogli z lotu ptaka podziwiać Mazury, zobaczyć gdzie w czasie rejsu dopłynęli oraz wybrać kolejne miejsca do zdobycia. Lot motolotnią nad Mazurami może być również formą nagrody dla zwycięzców rywalizacji w regatach firmowych czy formą motywacji dla uczestników szkoleń.

Motolotnie to bardzo lekkie statki powietrzne. Na ich konstrukcję składają się skrzydło (takie jak w lotni, ale o większej powierzchni) oraz podwieszony, trójkołowy wózek przeznaczony dla dwóch osób (pilota i pasażera). Całość napędzana jest silnikiem ze śmigłem znajdującym się z tyłu.

Forma tej atrakcji zawsze ustalana jest indywidualnie. Motolotnie Mazury proponują loty trwające od 10 minut (polecane przy większych grupach) do nawet 1 godziny. Możliwe jest również zorganizowanie holowania banneru za motolotnią jako dodatkowej atrakcji uświetniającej firmowe wydarzenie. Równocześnie w powietrzu mogą być nawet trzy motolotnie.

Motolotnią na Mazurami można polecieć ponad chmurami

Loty motolotnią na Mazurami odbywają się zwykle w godzinach porannych lub popołudniowych i ze względów bezpieczeństwa odbywają się tylko przy sprzyjających warunkach pogodowych. Natomiast z atrakcji tej skorzystać można od nawet  wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Loty widokowe motolotniami to:

  • niezapomniane chwile,
  • fantastyczne widoki,
  • poczucie wolności,
  • trochę adrenaliny,
  • oraz doskonała okazja by wykonać niepowtarzalne zdjęcia Mazur z powietrza.
Bezpieczeństwo

Osoby pilotujące motolotnie posiadają aktualne licencje pilotów motolotni oraz przechodzą systematyczne badania specjalistyczne. Sprzęt wykorzystywany przy lotach jest regularnie konserwowany oraz przechodzi obowiązkowe przeglądy techniczne. Uczestnicy na czas lotu otrzymują kominiarki oraz kaski wyposażone w system łączności z pilotem.

Motolotnia leci lotem ślizgowym, a do lądowania nie potrzebuje silnika. Oznacza to, że nawet w razie awarii napędu lądowanie wygląda tak samo. Dlatego motolotnie uznaje się za jedne z bezpieczniejszych urządzeń latających.

Kto raz spróbował wzbić się w powietrze, zapewne nie raz będzie chciał do tego wrócić. Zapraszamy!